11. september 2017

Eludeks elatud sõnad

 
Sõna - see on loovus, sest sõnale eelneb mõte ja järgneb tegu. Umbes täpselt midagi niisugust täna hommikul telekas räägiti ja nii on ka. Eelmisel nädalal sai teoks üks märtsikuus öeldud sõna - Brüssel. Seega õnnestus mul kuu ajaga teha kokku 8 lennureisi ja viibida peale Eesti veel neljas riigis. Kui muidugi Ukraina kõige ilusamat osa ikka Ukrainaks nimetada ja ei millekski muuks.

Mini-Euroopa

Europarlament


Brüssel

 
Euroopa kauneim raekoja plats
 Hullus öös
Kahe päevaga jõuab palju

Natuke head belgia šokolaadi:)
 
Inspireerituna Brüsseli vahvlimägedest tagasihoidlikum saare variant

Häbemata vähe olen saanud maal olla, aga küll ma selle võla ka tasa teen. Kõige vapram oli sel suvel ikkagi meie nelja ja poolene, kes koos oma emme-issiga tegi läbi kahenädalase safari Islandil. Kui küsisin temalt, kas ta reisil ookeani ka nägi, küsis ta vastu:

- Ookeani?

- Nojah, sellist hästi, hästi suurt merd..

- Jaaaa, nägin küll, kui me laevaga Muhusse tulime, siis oli hästi suur meri!

Novot, said, mis tahtsid! Mis sa tuled pärima sellist asja, mida sa tegelikult juba tead. Vaalad, geisrid, mäed ja kosed olid tema jaoks juba ammu ajalugu. Ela parem hetkes ja naudi seda, mis parasjagu on. Sestap läksimegi kasvuhoonesse ja vaatasime, kuidas lapse istutatud füüsal kasvanud oli ning poetasime korvi tomateid ja basiilikut.


Mul siiski on mõned augustilõpu pildid maalt. Oli jällegi üks kiire muruniit vihmasabinate vahel. Paar sõna naabritega. Sirtsude sirin ja flokside lõhn. Pihlakakobarad ja suuremaks kolletumiseks valmistuvad põlispuud. Peale sauna pika pimeda õhtu veetmine pliidisoojuses ja sügav tähistaevas.

Õhtusöök mureta - soomustorik


Juba eilsest hakkas aga meie majapidamises aina tihedamini kõlama üks sõna - seen. Kuid vahel on nii, et mõte saab küll sõnaks, aga tegu ei tule ega tule. Olid tõsisemad põhjused ja lõpuks oli ka vihm. Hehh, võib ju pühapäevasel päeval natuke teleka ees ka aega veeta. Üsna pea aga helises telefon ja sellest teatati, et keegi on püstihädas. Nimelt on tema koduaeda ennast kasvama sättinud ei rohkem ega vähem kui 41 sirmikut! Et tuldagu ja viidagu need ära või muidu... Ja nii ta läks.

Safransirmik

🍄


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar